poniedziałek, 25 marca 2013

Projekt Cupping Vol. 1 (30.03.2013)


W najbliższą sobotę o godzinie 10:00 zapraszamy na cupping! Godzina wczesna, ale w tym czasie nasze kubki smakowe są najbardziej wrażliwe na smak, jak i zmysł węchu jest najbardziej aktywny :)

Będzie to pierwsza odsłona cyklu cuppingów, które odbędą się w Kofeinie. 

Dla niewtajemniczonych:

Cupping / Cup Tasting: to metoda degustowania kawy przez profesjonalnych testerów. Nieformalnie może być stosowana przez każdego z nas w warunkach domowych. Pozwala na poznanie aromatów i profilu smakowego kawy. Istnieje kilka usystematyzowanych sposobów testowania i oceny kawy takich jak na przykład "cup of excellence". Głównym celem cuppingu poza poznawaniem smaku i aromatu konkretnej kawy jednorodnej jest kontrola jakości testowanych ziaren. Oznacza to, że umożliwia ocenę ilości i rodzajów defektów w kawie. 

Wracając do naszego projektu, pierwszy z nich będzie bardzo edukacyjny, po to, byście mogli się zapoznać z całą filozofią i sensem siorbania kaw :)

Na stole pojawią się:
- jednorodne arabiki segmentu Specialty
- mieszanki arabik segmentu Specialty
- kawy przemysłowe/sklepowe
Cupping będzie "ślepy". Dopiero pod koniec, jak już wyciągniemy wspólnie wnioski na temat ocenianych kaw, dowiedzie się jaka kawa znajdowała się w danej filiżance. Dzięki temu nie będziecie się sugerowali opisem, czy też opakowaniem :)

Na każdy Cupping symboliczny wjazd: 5 PLN 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz